Rasestumine peale emakapolüübi operatsiooni. 29.10.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 26 aastane. Probleem seisneb sellest,et mul avastati emakal polüüp (4X8mm)ning nädala pärast on puhastav operatsioon. Kuna pole varem rase olnud,ega samuti aborte teinud, siis minu mure seisneb selles,et kas selle emakalimaskesta paksendi operatsiooni järgselt on rasestumine võimalik?
Ette tänades ja vastust ootama jäädes. Murelik naine.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Loomulikult on. Polüübi olemasolu võib rasestumist takistada. Soovitaks 2-3 kuud vahet pidada ja siis üritada rasestuda. Dr Kadastik