kahtlane veritsemine tupeseene ravimise ajal 28.04.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
käisin hiljuti naistearsti juures murega, et suguühte ajal läheb hõõrdumisest seest kuumaks ja tekib kerge kipitustunne. rahulikus olekus ei ole sügelust ega mingit voolavust. siiski kahtlustas arst tupeseent, analüüsitulemusi veel pole, aga raviks määrati klotrimasooli (tupeküümlad+salv). teisel päeval hakkas erituma kohupiima taolist eritist, kolmandal päeval tuli ka pisike tükk paksu verd. mida see veri võiks tähendada? (ma ei saa pead anda, et ei ole see kuu rasedaks jäänud - oleme partneriga suhteliselt hooletud, kuna soovime niikuinii lähitulevikus last). ette tänades vastuse eest, K.E.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere!Kui teil tekib süguühte ajal tupeärritus, siis tõenäoliselt on tegemist tupe limaskesta põletikuga. Tupeseen võib kõige sagedamini olla sel juhul . Tavaolukorras ei pruugigi kaebusi olla, tupe ärritus võib seda esilekutsuda. Põhjuseks võib ka olla tupe mikrofloora muutus. Vallndavateks teguriteks võivad olla isegi pesemisvahendid, regulaarselt kantavad pesukaitsed, mehepoolne infektsioon , rasedus jne. Esialgu antud klotrimazoolsalv kindlasti parandab olukorda, kuid lõplik ravi sõltub analüüsidest. Eritis tupest ravi ajal võib olla tingitud ravimist, sellest ei ole midagi halba. Juhul kui olete rase, siis limaskestad võivad olla ka tundlikumad. arusaamatuks jäi, kas kaebus on pikaajaline või viimasel ajal tekkinud. Kui hiljaegu, siis võiks seletada seda kaebust ka rasedusega . Kõike head soovides dr Kadastik