Seenhaigused 16.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, mure selline et juba pikema perioodi jooksul pole õnnestunud saada abi sellisel teemal nagu seenbakterid tupes.
Olen käinud erinevate arstide vastuvõtul nõu küsimas kuid pole kusagilt abi saanud.
Algas kõik pärast teise lapse sündi kui paigaldasin esmakordselt spiraali. Tekkisid bakterid mis tekitasid ebamugavust sügelust ja turseid, käisin arstil lasin võtta kõik vajalikud analüüsid ja arst kirjutas välja ravimid, nii mulle kui ka abikaasale. Ravikuur läbi mõtlesin et nüüd saab kõik korda, kuid mõni nädal pärast ravi tekkisid uued nähud selliste sümptomitega nagu eelnevalt mainisin, taaskord tõttasin arstile ja võtsime koos mehega uue kuuri. Ja nii pea iga kuu. Möödas on nüüd ligi kaks aastat ja olukord endiselt sama, arst on mulle väitnud et peangi sellise olukorraga harjuma, et järelikult siis lihtsalt ongi nii. Ise ma sellise vastusega nõustuda ei saa, kuna tunnen et sellise tervisliku seisundi juures pole võimalik elada normaalset paarisuhet ega ka saavutada normaalset seksuaalsuhet. Ise olen alles üsna noor 27 aastane. Kas on mõni võimalus sellise probleemi lahenduseks.
Teid juba ette tänades R.R-J.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kuna seenpõletik on vaatamata korduvale ravile( koos partneriga ) jäänud siiani endiselt suureks probleemiks, soovitan spiraal lasta eemaldada ja kaaluda teisi võimalikke rasestumisvastaseid meetodeid (näit. pillid).