Tabletid. 10.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mul oleks selline küsimus.
Olen juba aastaid kasutanud rasestumisvastaseid tablette ilma vaheaegateta.
Alguses olid need Femoden,nüüd viimased kaks aastat Logestit.
Olen kuulnud,et peaks tegema kasvõi mõnekuulise vahe pillide võtmisele.
On see õige,või võib neid ükskõik kui kaua ilma vaheaegateta võtta?
Olen 30aastane ja sünnitanud kaks last juba kaheksa aastat tagasi.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Pille võib võtta vaheaegadeta aastaid, mõnekuune paus ei anna mingit positiivset efekti, uuesti peale pausi võivad tekkida taas alustamisel kaasnevad kõrvalmõjud(määrimised, iiveldus jm.).