Mis haigus mul?? 23.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere..olen 16 aastane tlna tüdruk.
Pole mitte kunagi käinud naistearsti juures.Aga nüüd oleks vist aeg.
Umbes nädal aega tagasi hakkas mul suguelundite piirkonnas pihta tugev sügelus ja paistetus.Tupest eritub tavapärase valgevooluse asemel mingit pruunikat tükjasvedelikku.See hakkas pihta vahetult peale päevi.
Olen kuulnud,et tupeseenel on taolised sümptomid.Seega tahaksingi küsida,et misasi see tupeseen on.Kas see on täielikult ravitav.Kas võin olla oma partneriga vahekorras,sel ajal kui see sügelus on.Ja mida te soovitaksite mul teha et sellest lahti saada.See on tõesti väga häiriv.Ja kust ma selle üldse saada võisin.
Ja ma ei oska end isegi arstile kirja panna,ei tea millest nagu alustada.Väga pabinas olen selle pärast.Äkki te oskate aidata,kus saan tasuta arsti vastuvõtule ja võimalikult kiiresti?
Ette tänades
murelik tüdruk

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kirjelduse järgi on Teil tegemist tupeseenega,mis ei ole suguhaigus ega suguliselt leviv haigus,vaid tupe mikrofloora muutus(antibiootikumide kasutamine,rasestumisvastased tabletid,hormonaalne häire,allergiline reaktsioon kemikaalide üleliigsel kasutamisel intiimhügieenis jne.).On ravitav,aga peaks minema günekoloogi vastuvõtule.Partneriga vahekorras olles kasutage kaitsevahendit.Kiiresti ja tasuta arsti vastuvõtule saate noorte nõustamiskeskuses.Edu soovides,Maie Väli