Tsüklihäired ja uriini pidamatus 06.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 25a. neiu. Jätsin 2003a novembrist ära T.Femodeni kasutamise, kuna tahan rasestuda. Peale seda algas järgmine tsükkel alles 34 päeva pärast (27nov-02dets),enne oli vahe kogu aeg 28 päeva. Nüüd ei ole veel päevi alanud juba on 41 päev. Tegin 36 päeva hommikul testi, mis oli neg.Olen ka viimasel kuul kaalust kaotanud 3-4kg. Kuid viimasel nädalal on süvenenud uriini pidamatus ainult öösiti, ma ei jõua teiselt korruselt esimesele ws. Olen mures nii tsükli ära jäämise kui ka öise uriini pidamatuse pärast. vahest oskate nõu anda, miks on sellised nähud tekkinud. Aitäh Teile!

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Kasutades pille ongi tsükkel regulaarne. Pillide kasutamise lõppedes võib taastuda Teie endine tsükkel. Kui see oli enne pillide kasutama hakkamist ebaregulaarne , on võimalik , et pillide kasutamise lõpetades ongi tsükkel mitte regulaarne. Kui tsükkel jääb ebaregulaarseks ka 6 kuud peale pillide kasutamist ,soovitan tsüklihäirete põhjuste väljaselgitamiseks pöörduda naistearsti poole. Uriinipidamatuse tõttu pöörduge oma perearsti poole, kes vajadusel suunab Teid edasi uroloogi juurde.
Edu Teile soovides Aire Sekavin