ureoplasma 01.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul selline mure,raseduse ajal avastati mul streptokokk ja ureoplasma,tegime mehega läbi antibiootikumi kuuri,mina sellest lahti ei saanud.Raseduse ajal sain 3-4 kuuri jagu antibiotikume.lõpuks olid analüüsid korras.Nüüd on aga jälle mõlemad haigused,mis teha.Kuidagi ei saa lahti nendest haigustest.Mida peaks tegema.Sooviks on veel teinegi laps millalgi,kas see aga võimalik on, kui esimese lapsega olin 7 korda haiglas, katkemis ohu ja hiljem kardeti enneaegset sünnitustArst ütles et süüdi oli just ureoplasma.Mis teha.?Mure on väga suur.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere! Ravi on efektiivne, kui ravikuuri mõlema tekitaja tõttu saab ka partner.
Kui koos on ravi tehtud, tuleb teha kordusanalüüsid 3 nädalat peale ravi lõppu.
Üldjuhul, kui kaebusi ei ole, siis ureaplasmat raseduse ajal ei ravita. Kuna Teil on eelmise raseduse ajal olnud korduvalt probleeme, tuleb nende tekitajate osas ka järgmise raseduse ajal uurida ja ravida.
dr. Seemen