Diabeet ja pillid 26.11.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tänan Teid vastuse eest ühele varasemale küsimusele, kust sain teada, et ka diabeetik võib pille tarvitada. Tekkis minulgi selline mõte, kuna siiani kasutasin spiraali, mille aeg on täis. Spiraaliga on mu menstruatsioon alati väga pikk ja vererohke olnud, pean pärast seda alati rauapreparaate sööma, sest kipub tekkima aneemia. Uurides erinevate pillide kohta, tundub eriti ahvatlev just nende mõju mensese vähenemisele, aga samuti on kõikide nende juures märgitud diabeet ikkagi vastunäidustatuna. Olen diabeetik kümme aastat.Ka mu diabeediarst arvas, et kuna mul siiani mingeid tõsiseid tüsistusi ei ole , võiksin pille tarvitada küll. Ka tema soovitas madala hormoonisisaldusega pillidega proovida, aga naistearst ütles,et kui ma juba pille soovin, siis tema kirjutaks keskmised pillid, kuna olen juba 32 aastane. Nüüd olen segaduses, et kas proovida või panna uus spiraal ja leppida edasi valulike ja ebameeldivate päevadega.Kas Te võiksite soovitada mõnd pilli, mille kasutuselevõtu üle ma saaksin oma arstiga nõu pidada, millise hormoonisisaldusega see peaks olema ja kuidas see võiks mõjutada diabeeti või millele ma peaksin tähelepanu pöörama?Tänan!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!Nüüd on kaks võimalust :
kas lasta küll emakasse viia spiraal,kuid see peaks olema hormoonspiraal MIRENA,
või üle minna antibeebipillidele.Soovitaksin ühefaasilisi pille,näit.Marveloni või Novynettet.Võib kasutada ka keskmise hormoonisisaldusega pille,näit.Merciloni või Femodeni. Ükski nendest ei tõsta veresuhkru sisaldust.Edu soovides,Maie Väli