Ikka murega pöördumine 24.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere dr. Kadastik
Lp. dr Kadastik
Neli kuud tagasi eemaldati mul emakas, emakakael ja munajuhad. Munasarjad on alles.
Abikaasaga seksuaalvahekorrad on muutunud üsnagi ebameeldivaks,tundub nagu poleks mul tupelihased enam endised. Nüüd olen suutnud jõuda mõned korrad orgasmini ja see tekitab mulle lausa füüsilist valu kui lihased kokkutõmbeid teevad.
On see kõik normaalne ja loomulik opi järgne seisund või peaks ma midagi ette võtma .
Kõike head soovides Tiina

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere! On tehtud uuringuid ja pole leitud seksuaalelus muutust naistel peale emaka eemaldamist. Probleemi on täheldatud ainult esialgu ja rohkem on see psüühilist laadi. Kui teil tõesti see probleem olemas, siis soovitaks ikkagi näidata ennast kõigepealt günekologile ja siis esialgu proovida libidot tõstvaid preparaate. Tupelihaseid saate treenida spetsiaalsete harjutusega. Arvan et 4 kuud on lühike aeg lõpliku otsuse tegemiseks. Kõike head soovides Dr Kadastik