probleemid emakakaelaga. 03.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 55 a. Arst soovitas mulle laparoskoopilist operatsiooni ja ütles ,et mul on vähieelne seisund. Arvestades minu iga leppisime kokku , et opereeritakse kogu emakas ja nähtavasti ka munasarjad. Jäi arusaamatuks millised muutused toimuvad organismis ? Kas muutub hääl, kehakaal ...

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Kui Teil operatsiooni käigus eemaldatakse mõlemad munasarjad ja siiani on Teil olnud regulaarne menstruaaltsükkel, siis ilmnevad Teil nn klimakteerilised sümptomid (kuumahood, meeleolu häired, naha , tupe kuivus , libido langus jne). Rohkem ja väga head informatsiooni ja nõuandeid üleminekueast saate aadressilt: www.menopaus.info. See on just patsientidele mõeldud lehekülg.
Küsige julgelt ka oma raviarstilt.
Tervitades Aire Sekavin