seksuaalerutuse vähenemine 09.06.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, kas pillid pärsivad seksuaalerutust väga palju? Arvan, et minuga on nii juhtunud. Mida peaksin ette võtma - kas on olemas pille, mis nii ei mõju, kuigi jah, kõik on individuaalne. Ise kasutan Femodeni. Kahtlustan pille selles seetõttu, kuna varem ma end nii ei tundnud. Raske on erutuda ja esineb ka tupekuivus.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Pillide üheks kõrvalmõjuks võib tõesti olla tupekuivus ja liibido langus. Soovitan pille vahetada väiksema hormoonisisaldusega pillide vastu. Kõik inimesed on erinevad ja reageerivad ka pillidele erinevalt. Kui pillide vahetamine tulemust ei anna, peab kaaluma teisi kontratseptsiooni meetodeid.
d. Seemen