tupe ärritatus pärast vahekorda 18.05.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Selline probleem, et pärast vahekorda on tupe suue ärritatud, kipitab ja "tulitab". Kas see võib olla midagi, mis kaasneb pillide kasutamisele? Enne pille, kui kasutasime partneriga ainult kondoomi, siis ei olnud sellist muret. Või on see lihtsalt loomulik/looduslik asi - mis aga teha võiks, et seda ei tekiks?

Andmed: vanus 22, enam-vähem regulaarset suguelu elanud 2,5 kuud, ja Logesti pille hakkasin kasutama 2 kuud tagasi. Olen olnud kimpus seentega ja praegu ravin teistkordselt ilusa nimega seent (calendula..midagi...) korralikult.

Ette tänades ja edu soovides,
T.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

tere!
Võimalik, et ärritus tupes on praegu tingitud seenpõletikust. Ravi järgselt peaks siis see probleem lahenema. Samas on väikesel osal pillide kasutajatest probleemiks tupekuivus ja sellest tingitud valulikkus suguühte ajal ja selle järgselt. Sellisel juhul on abi libestusainetest, mida saab osta apteegist.