kaks probleemi 15.05.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 16 aastane tütarlaps, varsti saamas 17. Pikkus 170 cm ja kehakaal tåiesti normis. Probleeme on kaks: Menstruatsioon on olnud ainult kaks korda ja seda november 2002 ja nüüd hiljuti mai 2003 (mis kestis 12 påeva). Kas on normaalne, et 16 aastasel tütarlapsel hakkavad påevad alles nüüd? Ja kas menstruatsiion môjutab rindade kasvu? Sellpårast, et minu rinnad on imepisikesed ja mingi aeg oli kartus, et kas need üldse rohkem kasvavad.
Teiseks probleemiks on imelik valge voolus. Mis minu måletamist mööda on kestnud juba aastaid. Kåisin küll naistearsti juures, aga seal öeldi, et kôik on korras. Voolus on peaaegu iga pÃ¥ev. Valge, kleepuv ja vÃ¥ga paha lôhnaga. Millega on tegemist ja kuidas saaks seda Ã¥ra hoida? (Vahekorras ei ole veel olnud)

Ette tånades...

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,tütarlaps! Ilmselt on Teil tegemist pisut hilinenud sugulise küpsusega ja sellest ka menstruatsioonitsükli häired ja aeglane rindade kasv.SoovitaksTeil pisut kannatust varuda ja oodata.Kõik tuleb omal ajal.
Paha lõhnaga voolus viitab ilmselt bakteriaalsele vaginoosile,seetõttu soovitan Teil pöörduda günekoloogi vastuvõtule,kes määrab ka ravi.