Pärilikkus 15.05.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Minu emal on probleeme tugeva karvakasvuga näopiirkonnas. Kui palju on see päritav? Kas see lööb välja mul raseduse ajal? Milliseid uuringuid võiks enne rasedust teha ja millised arstid neid teevad? Mul on kiplnäärmeprobleemid, hetkel hormoonprepataati ei võta (olen arsti järelvalve all).

Murelik

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kergekujulist hirsutismi e. liigset karvakasvu esineb suhteliselt sageli.
Kui sinu emal on liigne karvakasv, ei tähenda see, et sinul kindlasti ka tulevikus sellega probleeme on. Täpsemaid uuringuid vajaksid sa siis, kui on tekkinud kiire karvakasv või kui sellega kaasnevad menstruaaltsükli häired või lastetus. Hirsutismi põhjuseks on meessuguhormoonide liig ja seda aitavad kindlaks teha hormoonuuringud.