3 probleemi 06.06.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere!
mind vaevab tupe kandidoos. Kuna see ei ole olnud pidev, vaid hoogustunud nt peale menstruatsiooni, ei ole ma arsti juurde pöördunud. Nüüd on aga hakanud tükiline voolus ja sügelus juba tsükli keskel ja kestnud üle nädala ja ma ei taha enam kannatada!!! äkki on mõni moodus, kuidas seenest vabaneda nö kodustel meetoditel või pean ikkagi günekoloogi juurde AB retsepti järgi minema?
Ja teine mure: tarvitasin varem Logestit, mis põhjustas suure kaalutõusu, siis vahetasin need Harmoneti vastu, millega aga ilmneb libiido langus. Kindlasti on see tablettidest, sest kui yhe kuu tablettide võtmisel vahele jätsin, probleemi ei olnud. seega pean taas tablette vahetama. kas perearst saab sel teemal nõustada?
Endast niipalju, et olen 19, menstruatsioon ilma tablettideta suhteliselt ebaregulaarne ja vaevaline, synnitanud ei ole ja spiraali paigaldada ei tahaks. Kroonilisi haigusi ei esine, vererõhk ja Hg normaalsed.
Kas seen võib põhjustada vahekorra ajal valulikkust või on see tingitud tablettide põhjustatud tupe kuivusest?

Vastust oodates,
M

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud M !
Tark oleks korduva kandidoosi ägenemise puhul peale menstruatsiooni tarvitada menstruatsiooni algul Diflucani suu kaudu või ka väiksemas annuses iga päev 7 päeva järjest. Kui tarvitate pille, siis tuleks 7 tabletivaba päeva järgselt enne uut tabletilehte. Kandidoosi ravimid on retseptiravimid. Tupeseenest kahjustatud limaskest võib põhjustada vahekorra ajal valulikkust.
Vajate lisainformatsiooni ja reaalset konsultatsiooni.
Naistearst Galina Litter,