väike emakas 20.04.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Olen 26a. Günekoloogi juures käies öeldi, et mul pidavat väga väike emakas olema. Kas see tähendab ka midagi halba?Sünnitanud ei ole.

Tänan.

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Kui Teie menstruaaltsükkel on regulaarne ja menstruatsiooniaegne vereeritus vähemalt 2-3 päeva, arvan et muretsemiseks ei ole põhjust. Väga väikese emakaga naistel võib olla (aga ei pruugi olla) rohkem raseduse iseeneslikku katkemise ohtu just raseduse teises trimestris.