Kahe tableti võtmine 22.05.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Võtan bromokriptiini prolaktiini taseme langetamiseks kuid lisaks sellele võtan ka beebipille. Kas mõlema ravimi võtmine ei vähenda teise ravimi toimet ega riku ravisüsteemi?
Teiseks küsimuseks tekkis see, et alustasin beebipillide võtmist aprilli alguses ning esimene vereeritus tuligi tabletivabal nädalal kuid järgnev vereeritus sel kuul ei ole tulnud ning õigest kuupäeva algusest on möödas neli päeva. Esinenud on veidi pruunikat eritist kuid mitte menstruatsiooni. Kui menstruatsioon ei ole alanud pärast seitset päeva, kas võtan sellele vaatamata beebipille edasi?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Bromocriptini võib kasutada koos pillidega. Ravi ajal on soovitav jälgida vererõhku. Kui Bromocriptin ravi ajal tekib vererõhu kõrgenemine, peab ravi lõpetama. Pillide (21+7) tabletivabal nädala tekib menstruatsioonitaoline vereeritus, kuid see võib ka puududa, või võib olla vaid pruunikat määrimist. Vaatamata puuduvale veritsusele tuleb pille skeemi järgi edasi võtta, sest vaid siis püsib kindel rasestumisvastane toime. Kui olete pille korralikult võtnud (pole ühtegi päeva unustanud / hiljem võtnud), on kindel rasestumisvastane toime tagatud. Kui eelmisel kuul mõni pill ununes, siis tuleb teha rasedustest.