endomertioos 12.05.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kui Mirena spiraaliga tekkis allergiline reaktsioon- kõri läks turse- kas siis Flereed võib paigaldada.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Fleree ja Mirena on täpselt sama hormooniga, tõesti Flerees on seda vähem. Kui Mirenaga tekkis kõriturse, siis ma ei soovitaks ka Flereed. Ülitundlikkust on üliharva, kuid minu praktikas on olnud sarnane olukord küll. Kui teil ka muude hormonaalsete preparaatidega kõrvaltoimeid, siis te ei tohiks ühtegi hormonaalset preparaati tarvitada. Võimalik,et pillidega organism juba reageeris sobimatusega ja Mirenaga reaktsioon võimendus. Iga järgmine olukord võib olla suuremate kõrvaltoimetega. Edaspidiseks soovitan mittehormonaalset kontratseptiooni või edaspidi steriliseerimist.
Lugupidamisega DRKadastik