Ootamatu määrimine Visannette tarvitamise ajal 23.03.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Alustan algusest. Eelmise aasta juunis oli mul erakorraline laparoskoopia, mille käigus avastati 4. astme endometrioos. Endometrioosi tsüst paremas munasarjas oli 6 cm läbimõõduga ning arstidel õnnestus eemaldada umbes pool sellest. Emaka eesseinal subseroosne müoomisõlm u. 1,5 cm. Pärast operatisooni olen tarvitanud Visannette tablette alates juulist ning arstide soovitusel kasutan neid kuni tekib soov rasestuda (lapsi hetkel ei ole, ka rasedusi ei ole kunagi olnud). Visannette võtmisega lakkasid päevad ning ka mingeid kaebusi ei ole mulle see ravim tekitanud.
Nüüd viimasel kahel päeval olen tundnud päevadelaadset selja- ja nõrka kõhuvalu ning on tekkinud pruunikas määrimine, mitte küll väga suure voolusega. Lugesin ravimi infolehest, et nii seljavalu kui ka määrimine on sagedased ravimi kõrvaltoimed, kuid seda pigem ravimi tarvitamise esimestel kuudel. Minu küsimus olekski, et kas on põhjust muretseda või on selline määrimine / valud selle ravimi kasutamise ajal normaalne ka pikema tarvitamise järgselt?
Lisaksin ka veel seda, et umbes 2 nädalat tagasi ununes kogemata üks tablett võtmata, kas see võib mõjutada ja selliseid kaebusi anda?
Suguhaigusi ei ole, PAP test tehtud viimati sügisel ja korras. Tarvitan lisaks Visannettele igapäevaselt ka L- Thyroxini tablette 150 mg ning viimased neli päeva olen olnud viirushaigusega kimpus (palavik, nohu, köha) ning tarvitanud Ibumetini.
Suur aitäh Teile vastuse eest!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 30-aastane

Kui tegemist on IV astme endometrioosiga, siis on on see tõsine probleem, millega võib kaasneda viljatus. Kuna külastate viljatusravi arsti, siis tehke nii, nagu teie raviarst on öelnud. Endometrioosi ravi on seni, kuni soovite rasestuda ja sünnitada.
On selge, et kõikidel endometrioosi ravimitel on palju kõrvaltoimeid, nendega tuleb leppida.
Ei ole põhjust muretseda, sest selline määrimine / valud on selle ravimi kasutamise ajal sage ka pikema tarvitamise järgselt.

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid