Menstruatsioonitsüklihäired 06.03.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, vanust 52. Viimane M oli detsembris nagu alati 7 päeva. Viimased poolteist aastat on olnud ebaregulaarne aga enne seda on olnud nagu kella järgi 28 päeva ja 7 päeva M, samas ei ole mul kunagi olnud valusid. Nüüd aga hakkasid nn päevad selliselt, et eritus on tume. Ainult WC tuleb heledamat. Lisaks sellele on juba kestnud 10 päeva. Valusid ei ole, anult rinnad pakitsevad. Kas see on normaalne ja kas see ongi menopausi algus? Kas peaks arsti juurde ka minema?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kirjelduse järgi on Teil tegu algava kliimaksiga.Günekoloogi juurde võiksite küll minna,et välja lülitada mingi põletikuline protsess gün.sfääris.Ultraheliga kontrollida emaka limaskesta paksust ja hormoonidest määrata FSH ja östradiool.Kuna see on esimene m.tsükli häire,siis arvatavasti ravi Te veel ei vaja.Muu klimakteeriline sümptomaatika ju puudub.Niisuguseid m.tsükli häireid võib selle aasta jooksul korduvalt esineda . See kõik on füsioloogiline muutus organismis. Edu soovides,Maie Väli

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

hüpofüüs&Polütsüstilised munasarjad

Tere
Ma ei oska kirjeldada õigete med. terminitega oma probleemi, loodan, et te saate minust aru. Pöördusin naistearsti juurde sellise probleemiga nagu menstruatsioonitsüklihäired, valulikud menstruatsioonid ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere,Veronika! Loomulikult võite tulla minu vastuvõtule.Kõige lihtsam on registreeruda vastuvõtule interneti teel.www.kliinikum.ee.Siis klõpsata "vastuvõtule registreerimine erialaarstile",günekoloog-endokrinoloog ...

Loe edasi

menstruatsioonitsüklihäired, hormoonravi ja ülekaa

Tere!

Minu küsimus puudutab menstruatsioonitsüklihäireid, hormoonravi ja kehakaalu tõusu, nimelt probleem algas juba umbes 5 aastat tagasi kui mul leiti munasarja tsüst üle 6 cm diameetriga, ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
minu arvamus on, et peaksite pillide võtmise lõpetama. Suur kehakaal ja pillid koos tõstavad südame-veresoonkonna haiguste riski. Kõige olulisem on kehakaalu langetamine, siis lahenevad ka ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi