Kolposkoopia 23.05.14 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen käinud nüüd kolposkoopias juba 7aastat. Diagnoositud on mõõdukas düsplaasia. Nüüd viimasel korral kontrollis käies öeldi, et mikroflooras on muutused. Esitati küsimus, kas mina või elukaaslane oleme kõrvalsuhtes olnud. Minule teadaolevalt ei ole elukaaslane petnud.

Küsimus ongi nüüd selline, et kas seda muutust mikroflooras võib põhjustada ka mingi muu asi peale kõrvalsuhte?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, kindlasti võib põhjuseks olla teie mikrofloora muutus, seega peaks analüüsi mõne aja pärast kordama. Olulised on põkletikunäitajad ka mehel. Ei pruugi olla kõrvalsuhe, kuid võib tegemist olla mingi kroonilise põletikuga ka mehel . DR kadastik