Lümfisõlmed rinnas valusad 16.10.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Olen 33aastane naisterahvas! Juba mitmendat aastat on vasakpoolses rinnas lümfisõlmekesed aegajalt valusad, korraks annavad tunda ja siis läheb üle. Olen korraga mudinud nii vasakut kui ka paremat rinda, lümfid on ühesugused ja kasvanud selle ajaga ei ole. Arvan vähemalt, et tegu on lümfidega...Kas muretsemiseks on põhjust ja peaksin minema mammograafiasse? Muid kaebusi ei esine. Kui on vajalik info, siis kaks korda olen teinud aborti (u 9 aastat tagasi) ja munasarjas oli tsüst( u 11 aastat tagasi). Pillid lõpetasin 6 kuud tagasi. Ettetänades!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Ilmselt on Teil tegemist tsüstilise mastopaatiaga Vaevused muutuvad vastavalt menstruatsioonitsüklile.Väikeseid tsüste tavaliselt ei märgata,kuid suuremad on palpeeritavad ja nende suurus muutub vastavalt tsüklile.Tsüstilise mastopaatia ravi sõltub sümptoomidest.Kergemad vaevused ravi ei vaja.Kergete valude ja turse korral võib kasutada Ibunetini,Ibumaxi ja diureetikume ning piirata keedusoola tarbimist.Muretsemiseks ei ole põhjust ja mammograafiasse ei pea minema.Edu soovides,Maie Väli