Valge tükiline voolus 28.02.13 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere, on suur probleem valgete tükkidega, mis erituvad tupest. Eriti vahekorra ajal. Ei sügele, ei lõhna. Lihtsalt on väga häiriv ja määrib pesu ning vahekorras on olla raskendatud, sest kõik kohad on siis valgeid tükke täis. Vahel on tükid väiksemad, siis jällegi suuremad... (kuni riisitera suurused)

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
valge tükiline voolus on iseloomulik kandidoosile e. tupeseenele. Probleem on väga levinud ja seda soodustavad väga paljud erinevad faktorid: tampoonide ja pesukaitsete kasutamine, stress, ravimite tarvitamine, magusaga liialdamine jne. Apteegi käsimüügist on tupeseene leevendamiseks võimalik saada erinevaid preparaate, soovitan Klotrimasooli salvi, ja Femigeli (ABC teepuuõli femigel). Kui nendest abi ei saa, siis võib retsepti seenevastastele tupekuulidele küsida ka perearstilt. Et seent organismis kontrolli all hoida, on väga tähtis osa toitumisel. Kõik valgest suhkrust ja jahust tooted soodustavad seene vohamist organismis. Toidulisanditest aitab seent kontrolli alla hoida Biolatte Hiivax. Kui vaatamata tuperavile ja seent soodustavate faktorite vältimisele hakkab tupeseen edaspidi korduma, soovitan koos partneriga teha suukaudne seenevastane ravi.