Rinnavähk? 29.05.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul juba päris mitu aastat parema käe kaenla all muhk, mis vahepeal suurem ja siis jälle väiksem. Olen selle murega käinud ka perearsti juures ja öeldi, et pole midagi hullu. Kardan, kas tegu võib olla rinnavähiga. Mõnikord pole muhku näha ega tunda. Pole sünnitanud ja tarvitan pille. Milles võib asi olla?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 27-aastane. Suure tõenäosusega ei ole tegemist rinnavähiga, eriti veel siis, kui ka perearst nii arvas ja kaebused on alates 2007. Rinnanäärmeid kontrollitakse menstruaaltsükli 5.-15. päevani või pillivabade päevade lõpul. Broneerige aeg vastuvõtule online teel www.naistearst.ee-www.arst.ee kaudu, meili teel või telefoni 6014331 teel. Saaksin kirjeldada objektiivset leidu, teostada rinnanäärmete ultraheliuuringu. Võtke kaasa viimase kliinilise vereanalüüsi koopia, kui see on tehtud enam kui kolm kuud tagasi, siis peaks teostama uue. Omal soovil saate analüüse teostada www.laborid.ee, võite paluda teostada ka rinnavähi markerite uuringu verest.
Enamasti ongi rinnavalu- ja muud probleemid seotud kõrge östrogeenisisaldusega antibeebipillide tarvitamisega.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt