Mirelle pillid 05.02.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
2006. aastal alustasin NuvaRingi kasutamisega. Kasutasin pool aastat ning kuna alakõhus esines ebamugavustunne, vahetasin Yasminelle vastu, mille võtmise lõpetasin 2008 novembris. Tarbimise ajal vaevusi ei esinenud ja lõpetasin kuna püsipartnerit enam ei olnud. Pillide ärajätmise tulemusena jäi tsükkel üldse ära, päevad olid 10 kuu jooksul 3 korda ja siis, kui "jumal juhatas". Mul on terve elu olnud probleemne näo- ja seljanahk, seega kui järjekordse probleemiga nii naiste kui ka nahaarsti juurde pöördusin, kirjutati välja Yarina pillid. Nende tarvitamisel lõi kohe välja tupeseen, mis pigem avaldus mitte kohupiimjas vooluses vaid tihkes ja kleepuvas valgevooluses. Vahekorra järgselt esines kipitust. Hiljem lisandusid põiepõletik ning valulikud nahareaktsioonid - tugev akne lõua piirkonnas alati, kui lõi välja tupeseen.
Vahetasin pillid - Jeanine (3 kuud) seejärel Yasminelle (hetkel 4. kuu).
Tupeseene ravi on olnud Mycosyst 6 kuud 2 tabletti kuus, gyno-pevaryl, klotrimasool, nii kreem kui ka küünlad.
Olukord muutus hulluks augustis peale mandlioperatsiooni ning antibiootikumikuuri, mis sellele järgnes. Olukord muutus veidi paremaks vaid Yasminelle peale üleminekuga, kuna östrogeeni kogus langes.
Ma ei planeeri veel peret, seega kondoom ei tundu olema hea lahendus mulle. Samuti kuna on probleemne nahk, siis hoiavad pillid selle tasakaalus. Reguleerin toitumist ja teen sporti.
KÜSIMUS: kui minna üle Mirelle peale, kus on veel väiksem östrogeeni sisaldus, kui tugevad on selle anti-androgeensed mõjud? Kuidas see soodustab akne teket?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
enamus kombineeritud pillidel on antiandrogeenne toime, s.t. nad vähendavad vaba testosterooni toimet nahale ja sellega aitavad aknet kontrolli all hoida. Nii Yasminellel kui Mirellel on antiandrogeenne toime olemas. Oma koostiselt on need pillid erinevad. Kui neid võrrelda, siis Mirelles on östrogeenne komponent etinüülöstradiool ( EE) madalamas doosis ja gestageen on samuti erinev. Mirellel on tänu väga madalale EE-le vähem kõrvaltoimeid, kuid oma toime poolest aknele on Yasminelle veidi efektiivsem. Kui alustad Mirellega, soovitan esimene pilli võtta kohe peale viimast Yasminelle tabletti, ilma nädalase pausita. Siis ei teki ebaregulaarseid veritsusi, mis võivad kaasneda üleminekul madalamadoosilistele pillidele.
Tupeseene üheks paljudest soodustavatest falktoritest on tõesti pillid, ja just nendes sisalduv östrogeenne komponent EE. Korduvate seenpõletike vältimiseks soovitan kasutada 1 kord nädalas Ecocillini tupekuuli.
Parimate soovidega,
Katrin Seemen