Määriva vedeliku eritus pillide tarbimise ajal 18.03.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Võtan beebipille Minulets (roosad) juba pea 5 aastat ( vb natuke vähem).
Nüüd esimest korda juhtus selline asi, et nädal enne perioodiliste päevade algust hakkas esmaspäeval tulema pruuni (tume) määrivat lima vms vedelikku. Alguses tuli rohkem (u 2 tampooni päevas), nüüd tuleb vähem, piisab ainult pesukaitsme kandmisest.
Tavaliselt hakkavad mul päevad üldse alates kolmapäevast ja kestavad vähe, umbes 3 päeva.
Mul ei ole varem juhtunud, et pillide võtmise ajal midagi toimuma hakkaks.
Kas ma võin ikka samal ajal pille edasi võtta?
Kas ma peaks pöörduma kiiremas korras arsti jurde? On see normaalne?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Pillidega võib olla vahel, et tsükkel algab varem. Kuna 5 aasta jooksul seda olnud pole, siis soovitaks esialgu jälgida mõned tsüklid. Kui tekivad vahemäärimised või tsükkel muuutb ebakorrapäraseks, siis soovitaks pillid vahetada või teha nendest paus. Dr Kadastik