PAP II ja põletik. 06.04.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Käisin naistearsti iga-aastasel kontrollis, kus võeti ka PAP analüüs. Sain vastuse PAP II, põletik. Aasta tagasi oli ka selline vastus. Emakakael on mul põletikuline, aga arst ütleb, et tänapäeval ei kõrvetata enam. Aasta pärast jälle kontrolli. Aga ma ikkagi mõtlen, et mis põletik see on, kas ei oleks vaja põhjalikumalt emakakaela uurida ja ravi teha? Olen 37.aastane ja sünnitanud 3 last. Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kui PAP on korras, kuid samas näitab et on kaela põletik, siis soovitaks teha külv ja klamüüdia ja go analüüs. Kui need on korras, siis tegemist võib olla ka tupe mikrofloora muutusega. Soovitaks teha mikrofloorat parandavat ravi Floragyn gloobiulitega. mida saate apteegist käsimüügist. Dr Kadastik