reaktsioon peale antibeebipillide mahajätmist 16.12.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Üks kord varem olen jätnud järgi pikaajalise antibeebipillide tarbimise, mille järgselt ilmusid selja ülapiirkonda ja õlgade taha suured põletikulised punnid. Reaktsioon oli väga äge ja valuline.
Nüüd olen vahepeal pikka aega tablette tarbinud ja plaanin taas tablettide võtmise katkestada.
Kas on mingi soovitus, kuidas nüüd saabuvat reaktsiooni vältida? Olen üsna kindel, et reaktsioon saabub taas.

Vastuse eest tänulik olles
33 aastane naine

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Mina olen ka peaaegu kindel,et see reaktsioon saabub.Kahjuks ei olegi kindlat soovitust mida siis teha annaks..Jlmselt tuleks konsulteerida ka nahaarstiga lokaalsete põletikuvastaste vahendite tarvitamise suhtes.Mina soovitan Kuningakepiõli +E-vitamiini kapsleid,mis on apteegi käsimüügis ja võtta tuleb neid kahe kuu vältel 1 kapsel päevas.