Kusepidamatus 19.12.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen 23 aastane neiu Tallinnast.

Tahaksin teada kas on olemas mingisuguseid harjutusi kusepidamatuse ennetamiseks. Nimelt olen tähele pannud, et päevade ajal kui kasutan tampooni on püksikud ikka natuke niisked. Justkui oleks väike tilgake kusagilt välja ilmunud. Muidu pole seda märganud sest päeva jooksul on ikka natukene voolust. Kas peaksin muretsema ja kohe arsti juurde tormama-kui jah siis millise või piisab kui ma kodus mingisuguseid harjutusi teeksin, raviteesid jooksin. Kardan hirmsasti seda haigust olen alati õudusega lugenud teiste sellistest probleemidest. Sünnitanud pole, aborti teinud pole. Pissimisega probleeme pole. 2000 a aprillis peale reisi kus polnud võimalik väga pikalt tualetti minna ja pidin pikalt kannatama ole põie põletik, mida ravisin tablettidega (nime ei mäleta) peale mida oli kõik korras.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere!

Sellised harjutused on olemas:

-istudes kõvapõhjalisel toolil pingutage tuharalihaseid ja tupelihaseid, lugege aeglaselt oma vanuseni, siis lõdvestuge sama pikalt

-seistes (bussipeatuses, bussis jm.) pingutage kõhulihaseid, tuharalihaseid, tupelihaseid

-pikali olles kõverdatud jalad toetuvad taldadega, pingutage tuharalihaseid ja tupelihaseid, tõstke vaagen nii kõrgele, kui võimalik

-hoidke kehakaal normis

-hea on ujumine ja vesivõimlemine

-kadunud professor Raudam ütles ühe oma eaka patsiendi soovituse:urineerimistungi edasilükkamine ja "kannatamine" treenib ureetra lihaseid. Seda meetodit soovitas ta kasutada laste puhul öise urineerimisvaevuse jm. vastu treenimiseks.

-muidugi ei ole kasuks muretsemine

Probleemi püsimisel konsulteerige naistearstiga.

Teile lõbusaid treeningelamusi soovides,

naistearst G.Litter