Menstr. tsükkel 28.02.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!!
olen 26 a. naine. Muret teeb menstr.tsükli kõikumine. Pille ei tarvita. Kaks viimast korda oli tsükli pikkuseks 51 ja 52 päeva, eelnevalt oli 37 ja 40,väga erinevate vahedega. Arst kirjutas Duphastoni, kuid kuna olen allergik paljudele asjadele , ei kannatanud seda rohtu, üle näo tekkisid punased laigud, jätsin võtmise pooleli. Olen 162cm ja kaal on ka väga madal, u 43,5kg. Püsinud juba pikemat aega. Lisaks võtan kunigakepi õli E-vitamiiniga.
Tehti ka ultraheli uuring-munasarjad ja emakas natuke väikesed. Vereseerumist tehtud hormoonuuring oli normi piires.
Mida peale Duphastoni veel menstr. tsükli raviks kirjutatakse ja kas kõik on ainult suukaudseks manustamiseks. Või on ka midagi nn.küünaldena.
Ette tänades!!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. KUi teil on tsüklihäired ja sünnitada hetkel ei soovi, siisi soovitaks pille või näiteks plaastreid või ka tuppe asetamiseks Nuvaringi. Igal juhul on need hormoonid, mis reguleeritrvad tsüklit. Muud varianti pole. Madalkaaliulisus võib olla ühjeks põhjuskes, miks teil on tsüklihäired.Dr Kadastik