Papilloomviiruse vältimisvõimalused 11.10.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 32-a naine ja 2 lapse ema. Alles äsja avastati mul emakaela rakkudes muutused ja hetkel ootan ma proovi vastust, mis puudutab viiruse riski taset. Mul tekkis küsimus, mis jäi oma günekoloogilt küsimata, kas peale emakakaela konisatsiooni on võimalik papilloomviiruse vastu vaksineerida, et vältida võimalikku uut nakatumist? Ühesõnaga, kuidas kaitsa end uue nakatumise eest, kui viirus on ka minu mehel (peale kondoomi kasutamise, mittesuitsetamise ja naistearsti järjepideva külastuse)?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Vaktsineerimine emaka kaela vähi vastu on kindlasti soovitav. Nüüd on Eestis saadaval juba 2 erinevat vaktsiini, mida süstitakse 3 korda 6 kuu jooksul. Selleks tuleb pöörduda naistearstile, kes väljastab retsepti, nõustab ja korraldab vaktsiini süstimise.
Emaka kaela konisatsioon tuleb teostada vaid siis, kui on tekkinud keskmise või raske astme düsplaasia emaka kaelal.
Olete hästi probleemiga kursis. Tubli.
G.Litter, www.naistearst.ee, koolituselt Lõuna-Euroopas, Cavtatist.