menstruatsioonitsükli häired peale antibeebipillid 08.09.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
p66rdun teie poole sellise probleemiga, et l6petasinn rasestumisvastaste tablettide v6tmise u aasta tagasi ja peale seda on tsykkel paigast ara. Kasutasin Diane 35 u 2 aastat ja peale seda Jeanine 3 aastat. Peale lopetamist esimesel poolaastal olid paevad u 2 kuu tagant ja nyyd viimasel poolaastal pol yldse paevi olnud. (Olen 26 aastane, elan ja toitun tervislikult)
Kaisin ka naistarsti vastuvotul paar kuud tagasi, aga tema soovitas vaid oodata, kuni organism ise toibub (kui see on 6ige, siis kui kaua seeaega voib votta.
Uurisin ka ise internetist, et arvatavasti on hormonaalne tasakaal paigast ara (keha ei tooda progesterooni?). Kas oskate selgitada, mismoodi hormoonide tootmine organismis toimub ja kuidas saaksin looduslikul teel (oige toitumisega) aidata oma kehal selle probleemiga toime tulla. On see yldse voimalik? Kas oleks abi migitest vitamiinidest (naiteks Vitabiotics-Menopace, mis sisaldab sojat ja tsinki, mis osalevad hormoonide tootmisel).
Kuidas ja kas on Teie kogemuse pohjal sellisest probleemist toibutud?

Ette tanades ja koike head soovides, Riina:)

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere!Siin on tegemist postpillamenorröaga ,mis võib kesta pool aastat ja mõnikord isegi kauem.Tavaliselt on niisugustel juhtudel progesteroonitase madal ja mõnikord on isegi vaja lisada sünteetilist kollaskehahormooni,et m.tsükkel kiiremini taastuks.Kuna olete noor naine,arvan,et organism tuleb ise m.tsükli reguleerimisega toime.Soovitan osta apteegi käsimüügist Kuningakepiõli koos E-vitamiiniga ja kahe kuu jooksul igal hommikul üks kapsel sisse võtta.Edu soovides,Maie Väli