munajuhad 14.05.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere.mul on selline mure et kaks aastat tagasi kui sünnitasin oma viimase poja siis lasin ka munajuhad läbi lõigata ja kahetsen seda.olen leidnud endale mehe kellega soovime last saada ´ja nüüd olen dilemma ees.kas on kuidagi võimalik munajuhasid taastada et saaksime oma beebi.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kahtlen,kas taastuv operatsioon õnnestub.Läbitavuse võib ju saada,aga kas munajuhad funksioneerima ka hakkavad on küsimus.Aga võimalus rasestumiseks on olemas kunstlikul teel.Sellisel juhul viljastatakse Teie munarakk abikaasa spermaga ja embrüo siirdatakse emaka limaskesta.Seda saab teha Elite kliinikus,Tartu Naistekliinikus,Nova Vitas jne.Edu soovides,Maie Väli