Kipitav tupp 27.02.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mure selline,et olen 23a. neiu ning soov on pisiperet luua,kuid mind ei jäta rahule punetav kipitav tupp...algas see oktoobrikuus sellega,et põdesin bronhiiti ja sain tugevaid rohte..peale seda hakkas tugev kipitus pihta.Valus oli pissida,perearst lasi uriiniproovi teha ja vaatas et mul bakter kusejuhades ja soovitas urosepti võtta,võtsin kuuri läbi ja ikka valus kipitus oli alles.Siis hakati neere uurima ja avastati krooniline neeruvaagnapõletik ja olin haiglas ja sain nitrofurantoniini(oli vist mingi selline nimi) ja no-spad.Sain neerud ka korda,kuid kipitus pold ära läind,läksin naistearsti juurde ja lasin proovid ära teha ning ureoplasmat pold,pap oli korras,kuid seene proov oli paha..siis kirjutas ta mulle Canifug kreemi(oli vist selline nimi´)+ tupeküünlad...panin neid 6p. ja tegin järelravi Femigeliga..võtsin ka piimhappe bakterite tablette-Lacto sevenit.Ja läks mööda 3 päeva ja kipitus jälle tagasi(tupe voolusega pole probleemi-ei ole rohke ega lõhna pahasti),siis kirjutas arst mulle ja mu elukaaslasele tabletid(Anysan vms.nimi oli,kahjuks ei mäleta täpselt),kusejuhade infektsioonide ja bakterite vastu olid need,hästi tugevad olid need,et isegi pissides tundsin rohu vänget haisu...võtsin 6p. neid,kuid peale kuuri 3 päeva jälle jama majas,jälle kipitus tunne on ja punetav on..oeh ja enam ei teagi kuhu pöörduda või et mida ravida...tahaks nii titat perre ka,kuid tundub et seda ei saa niipea,kuna koguaeg jama on...mehegagi pole ammu enam vahekorras old(mitu kuud juba).

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Kirjelduse järgi on Teil tegemist kroonilise tupeseenega ja siis vajaksite süsteemset seeneravi.Paluge perearstil välja kirjutada 3 Diflucani kapslit 150 mg ja võtke igal nädalal üks kapsel suukaudselt Samal ajal võiks ööseks tuppe viia 1% klotrimasoolkreemiga immutatud tupetampoon.Usun,et saate abi.Edu soovides,Maie Väli