sos-pillid 01.01.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Tegemist on keerulise küsimuse ja häbiväärse situatsiooniga. Nimelt olin ühe mehega kaitsmata vahekorras tsükli 15. päeva hommikul ning peale seda võtsin tunni jooksul postinor 2, 2 tbl korraga sisse. Teise mehega olin kaitsmata vahekorras 15. päeva õhtul, 16. ja 17. päeval (ei võtnud sos-pilli). Nüüd olen rase. Millised on kummagi mehe võimalused olla lapse isa? Kui suur efektiivsus on sos-pillidel? Kas on kuidagi võimalik enne lapse sündi tuvastada isadust?
Ette tänades!
Eva

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Isadust saab määrata raseduse alguses koorionbiopsia teel. Pöörduma peate geneetikute poole selles küsimuses. Uuring on väga kallis. Hiljem lapse sündimiel on isadust määrata lihtsam. Võtma peab vere lapselt ja isalt.Dr kadastik