tupeseen 01.11.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on hea meel,et on selline portaal olemas.Aitäh!

Ise olen saanud päris palju n6uaandeid teiste küsimustest ja arstide vastustest.

Mind on vaevanud vähemalt aasta tupeseen.Algul see mind ei häirinud.Polnud valusid ega tihedat WC-s käimist.Olen jaanuarist saadik(see on 10 kuud järjest) enam-vähem iga kuu günekuloogi juures käind ja ravi saand.Olen proovinud ka üsna kalleid ravimeid,kuis üsna tulutult,sest umbes nädal pärast ravi löövad sümptonid uuesti välja.tean,et seent ei saa lõplikult valja ravida,vaid lihtsalt süptome leevendada.Olin täiesti segaduses ja stressis,stress pole ka ju seentele hea.Lugesin igalt poolt kirjandust oma haiguse kohta.Sain teada nö.looduslikest ravimitest,nagu nt.maitsestamata jogurt,ravimteed,intiimpesemisvahendid.....ja palju muud,mida ma nüüd kasutan.Ja pean t6dema,et see aitab rohkem,kui need kallid ravimid.Lisaks looduslikele ravimitele olen hakanud rohkem puhtust pidama ka oma seksuaalvahekordades.Pean t6dema,et mul on olnud üsna palju partnereid.kandoomi olen ma ka ainult paar korda kasutanud,kahjuks.Pärast seda seente jama ei suhtu ma vahekordadesse nii kergekäeliselt ja ei lange juhusuhetesse.Pesen nüüd end alati pärast vahekorda,mis on väga oluline.Olen kuulnud,et seent ja mõningaid teisi sugulisel teel levivaid haigusi on võimalik maha pesta.

See oli minu poolne kogemus seentest naistele,kel on ka tupeseenega probleeme.

Aga mul oleks ka paar küsimust günekoloogile ja ikka seoses kandioosiga.

*olen kuulnud,et kui mees naisele sperma sisse laseb siis spermas olevad nö.halvad asjad jäävad naise organismi ja väljuvad sealt ainult sünnitamisel v6i kohe algavate 'päevadega'.pärast nö.sisse laskmist seen ägenes.

*mul on tekkinud ka valud suguelundites.arst ütleb,et pole mingeid p6letikulisi nähte.

* vahekorrad on juba enne seente probleemi mul valulikud olnud.lasen end seksi ajal lõdvaks aga ikka on valus.mind ei ole kunagi seksuaalselt kuritarvitatud.Millest v6ib valu tingitud olla?

*arst ütleb,et mul ei maksa oma haigust nii südamesse v6tta,kas t6esti pole seen mingi suur probleem?

Ette tänades Neiu 19, ja k6igle naistele,kel seentega probleeme -head paranemist!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lp. 19-aastane neiu!

Kena, et loete arstide nõuandeid.

Olete tubli, et oma negatiivsetest kogemustest olete õppinud: suguelu hügieen on tähtis, ka kõik meespartnerid peaksid oskama jälgida intiimhügieeni reegleid.

Sageli on tupeseene ägenemine seotud muude haiguste ja probleemidega, nagu Te eelnevatest vastustest võisite teada saada.

Haiguste "maha pesemine" ei vasta tõele. Ka haavanditega süüfilisesse nakatunud haiged on kirjeldanud haavandi teket "püksikummi hõõrumisest".

*see selgitus on tõesti kuuldus

vahekord kuulub (ühe) partnersuhte füsioloogiliste protsesside hulka

seene ägenemine võib ägeneda peale vahekorda uute partneritega, selleks on olemas vastavad abinõud

*valu on subjektiivne kaebus, seda ongi raske hinnata

Teie ülesanne on kirjeldada valu arstile võimalikult täpselt: millega seoses valu tekib, kas on seotud m.tsükliga, vahekorraga, stressiga, tupe kuivusega jpm. Võite koguni kalendrisse üles märkida 1 menstr. tsükli jooksul esinevad valud, ning kas need on seotud uue partneriga

*on olemas harva esinevaid valu diagnoose, ravi ei toimu põletikupreparaatidega

*seen ei ole mingi suur probleem meditsiinis tervikuna, Teile aga võib ta põhjustada liigseid pingeid

Probleem on ta rasketel immuundefitsiidiga haigetel: AIDSI-haiged, pikalt reanimatsioonis viibivad haiged, raskete infektsioonidega haiged, kes tarvitavad suurtes kogustes antibiootikume.

Elage tervislikult, lugege, õppige, treenige oma organismi tervikuna, hoidke partnersuhet.

Kaebuste süvenedes konsulteerige erialaspetsialistidega.

Naistearst G.Litter