frigiidsus??? 20.03.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:Olen 44.aastat vana.On kadunud igasugune huvi suguelu vastu. Ja seda juba väga pikka aega,ca.5-6 aastat. Olen lootnud, et ehk "läheb üle", aga ei . Abikaasa on asjast teadlik umbes aasta.Tarvitan hormoontablette. 5 aastat tagasi eemaldati mul emakamüoom koos emakaga.Munasarjad on alles. Oma günekoloogile pole ma oma muret kurtnud. Oskate Teie nõu anda? Kas olen nüüd frigiidne?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Naisel kujutab erutumine endast samalaadset närvisüsteemi poolt juhitud protsessi kui mehele erektsioon. Seksuaalhuvi langust võivad põhjustada pinged partnerlussuhetes,aga ka väsimus,kurnatus ja masendus. Endokriinsetest põhjustest on tavalisem östrogeenipuudus,mille mõju seksuaalsete soovide tekkimisele on individuaalne. Östrogeenid hakkavad tavaliselt vähenema üleminekueas,kuid see nähe võib osal naistest ilmneda juba enne menstruatsioonide ärajäämist. Östrogeenipuudulikkuse ravimine aitab seda probleemi lahendada.Samaaegselt paranevad muud suguelu takistavad tegurid,nagu limaskestade kuivus ja nende õhenemisest tingitud valutundlikkus. Kuna Teie munasarjad on alles,oleks vajalik määrata Teie hormoonide sisaldus vereseerumis. Võite pöörduda minu vastuvõtule,et seda probleemi koos lahendada. Arvan, et Te ei ole frigiidne.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

kas tegemist on frigiidsusega?

Tere dr. Maie Väli

Olen 31 a. mul on 2 last,mees..... pereelu on absoluutselt korras,stressi all ei kannata, majanduslikult on mul väga stabiilne elu aga mind teeb murelikuks,
nimelt ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere!See seisund on mööduv.Peale operatsioonion ilmselt ka emakakaela tundlikkus langenud ja ka tupp võib esialgu olla pisut kuivem kui varem.Tuleks loobuda kramplikust enesejälgimisest ja keskenduda partneri ...

Loe edasi

frigiidsus

tere! kas frigiidsus on ravitav ning kas see v6ib tekkida ja kaduda lihtsalt niisama. ja kas frigiidsuseks on ka mingiseid eeldusi ka, et miks ta tekib, nt geenid, stress jm faktorid.
ja kui naine ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Patsient!
Arst peab diagnoosi püstitama tõestatud faktidele.
Kes Teile diagnoosi püstitas?
Kui Teie või Teie partner, siis soovitan konsulteerida Seksuaaltervise Kliiniku seksuaalterapeudiga ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi