Logest ja rasestumine 31.10.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere õhtust,

Vahetasin eelmised tabletid Logesti vastu kuu aega tagasi. Esimene menstruatsioon algas juba 3 päeva enne tablettide tsükli lõppemist. Vereeritus oli väga vähene ja pigem pruun. Kuna sooviksin umbes poole aasta pärast rasestuda, olen mures, kas antud vähene ja pruunikas veritsus on normaalne või on parem vahetada tablette, et mitte kahjustada oma võimalikke rasestumise võimalusi. Või sellist ohtu pole?

Suur tänu!

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Logesti puhul on võimalik, et vereritus on vähene. Kuna te vahetasite pille, siis igaks juhuks võiksite teha rasedustesti. Rasestumise võimalust regulaarse ja õige võtmise korral puudub. Rasestumist edaspidi antud pillide võtmine ei sega.Kui soovite rasestuda, siis lõpetage pillid ja kohe võite rasestuda.Dr Kadastik