peaaegu veretud päevad 30.08.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
pool aastat tagasi lõpetasin beebipillide võtmise. Esimesel 4 kuul käisid päevad kenasti (tsükkel täpselt 27 päeva ja ka muidu kõik tavaline), eelmisel kuul kestsid vaid 2 päeva, sel kuul saabusid 8 päeva (!) hiljem ning tundub, et piirduvad taas paari päevaga:( Olen väga murelik, sest kunagi varem (ka enne pillide võtmist) selliseid probleeme pole olnud. Kas peaksin pöörduma arsti poole ja mis võiks olla selliste nähtude põhjusteks?? Kas siin võib olla seos ka liigmadala hemoglobiiniga (ka see on mul varem olnud normaalne, kuna olen olnud doonor jne). Olgu lisatud, et olen 20.-te keskpaigas.
Suur tänu ette vastuse ees.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Peale pillidega lõpetamist taastub tavapärane tsükkel. Kui tsükkel oli enne pillidega alustamist korrapärane, siis on tsükkel regulaarne ka kohe peale pillidega lõpetamist. Kui esines ka varem tsükli kõikumisi, võib sama juhtuda ka peale pillidega lõpetamist. Tsükli kõikumisi võib põhjustada ka ülemäärane emotsionaalne pinge ja stress, kehakaalu kõikumine, reisimine jm.
Juhul kui vereeritus on ebakorrapärane ja väga vähene, soovitan teha rasedustesti.
Madal hemoglobiini tase tsüklit ei mõjuta- vastupidi, vererohked menstruatsioonid viivad hemoglobiini taseme veres alla.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Rasedus?

Tere! Umbes kaks kuud tagasi olin vahekorras, kaks päeva hiljem hakkasid mul päevad. Järgmised päevad hilinesid umbes nädal aega. Umbes nädal hiljem põdesin paar päeva mingit kõhuviirust (oksendamine, ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Kui te kasutasite SOS pille, siis sellest reeglina tekib tsüklihäire. Kui te seda pole teinud, siis soovitan pöörduda günekoloogi poole ja täpsustada põhjus.Võimalik,et on tegemist günekoloogilise põletikuga. ...

Loe edasi

Menopaus ja antibeebipillid

Tere

Olen 47-aastane ja tarvitanud 12 aastat antibeebipille-,,Logest''. Igakuised päevad on käinud nagu kellavärk, kuid nüüd, viimasel kahel kuul ei ole olnud päevad enam ,,normaalsed'' st. ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
pillide "Logest" kasutajatel on väga sageli igakuised veritsused väga vähesed või võivad ka puududa. Muretsemiseks pole põhjust, see pole algava menopausi tunnus. Keskmine menopausi saabumise ...

Loe edasi

hormoonspiraal

Tere!
Olen 37 aastane naine, kolme lapse ema. Kuna arvame, et kolm last on peres paras arv :), siis pärast viimase lapse sündi (1,5 aastat tagasi) lasin paigaldada Mirena hormoonspiraali. Olen sellega ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere. Hormoonspiraaliga on vereeritus reeglina vähene ja sageli korra kuus mõned päevad. KUi vahepeal on ka määrimist nagu teil ja spiraaliga on kõik korras günekoloogi juures, siisi arvan, et see on ...

Loe edasi

Jeanine ja menstruatsioon

Tere,

Olen nüüdseks võtnud Jeanine tablette peaaegu kaks aastat. Eelnevalt ei ole suuri menstruatsioonihäireid olnud, kuid nüüd on viimased paar korda olnud päevad väga erinevad. Kaks eelnavat ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
pillide võtmise ajal on regulaarne igakuine vereeritus väiksem või võib ka puududa. Seega ei pea muretsema menstruatsioni puudumise pärast juhul, kui pille on korralikult võetud. Kui aga viimaste ...

Loe edasi

menstruatsioon

Tere! Mul hakkasid laupäeval päevad ja ma hakkasin tablette ka võtma. Aga probleem selles et veri on mingit pruuni värvi,ei ole selline punakas. Ja praeguseni on mul nii vähe veritsenud,peaaegu ei olegi ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Just nii see on,21 päeva võtate ja siis on 7 päeva vaheaeg.Tablettravi ajal võib menstruaalvere hulk ja värvus muutuda.See ei tähenda midagi halba.Edu soovides,Maie Väli

Loe edasi

menstruatsioon

Tere

Probleem järgmine:

Algasid päevad, kestsid 4 päeva, neljandal päeval vereeritust enam polnudki peaaegu. 4. päeva öösel olin sugulises vahekorras, kuid enne seda olin olnud ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere, Triin!
Peale SOS pilli võtmist tekib sageli vereeritus tupest mõned päevad kuni nädal peale pilli võtmist, see on normaalne reaktsioon. Kuna SOS pillidega kaasneb sageli vereeritus ja tekib ...

Loe edasi

rasestumisvastased vahendid

Kasutan rasestumisvastast vahendit Jeanine umbes pool aastat. Kas on normaalne, et selle kasutamisega on päevad peaaegu ära kadunud. kui enne oli 4-5 päeva, siis praegult kõigest üks ja seda ka ainult ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere!
Kui Te soovite, et vereeritus menstruatsiooni ajal oleks suurem, võib alati üle minna suurema hormoonisisaldusega tablettidele.
Edu soovides,
Maie väli

Loe edasi

Hormonaaltabletid ja päevad

Tere! Mure järgmine, et hakkasin aasta pärast sünnitust võtma uuesti Harmonet tablette. Esimese tableti võtsin sisse esimese "päeva" ajal, kuid järgmisel päeval jäid päevad ära. Nädala aja jooksul tuli ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
1. Pille tarvitage skeemi 21+7 järgi. Lõpetage tabletileht ja tehke 7-päevane paus.
2. Enne uue tabletilehe alustamist tehke hommikusest uriinist rasedustest.
3. Kui ...

Loe edasi

Voolus

Olen võtnud peaaegu 2 aastat Diane-35 ja nüüd viimasel 4 kuul on hakanud umbes 1,5 nädalat enne päevi ebameeldiv voolus, mis määrib. See kestab nädala ja siis ei ole mõned päevad midagi. Kas see võib olla ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Veresegune voolus võib olla põhjustatud nii pillidest ,kuid võib olla ka põletiku näitaja. Selguse saamiseks pöördu arsti poole.

Loe edasi

Hädas streptokokiga

Olin streptokokiga hädas raseduse ajal ja peale sünnitustki. Nüüd on aga olukord võimatu, paistab, et tabletiravist pole ka pikemaks ajaks kasu (ei mäleta viimati võetud ravimi nime, küll aga tehti ravimisobivuse ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Miks oli vajalik teostada möödunud sajandi uuring?
Kust on analüüs võetud?
Jääb mulje, et hormoonspiraal ja asjatu antibiootikumiravi on põhjustanud Teile hulgaliselt ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi