antidepressant ja rasedus 11.04.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

VM oli 3.-6.03.ja viljastumine toimus 12-13.03. Viimase 4 kuud olen tarvitanud Zoloft´i 1 tbl. päevas ja seda ka antud 4-näd. raseduse jooksul (HcG oli 08.04 199 ja 11.04 881). Olen 43.a ja soovin sünnitada. Missugused ja kui ohtlikud kõrvaltoimed on antideressandil lootele ja raseduse kulule?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Antidepressandid ei ole soovitavad raseduse ajal, kuid kui on vajadus, siis absoluutset vastunäidustust ei ole, Arvatakse, et kui kasutada kogu rasedue aeg, siis võib põhjustada loote depressiooni, kasvupeetust. Näidustust raseduse katkestamiseks teie juhtumi korral ei ole. Dr kadastik