menstruatsiooni probleem 01.03.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olin haiglas 25.jaanuaril,diagnoos oli stress-incontinentia urinae.Mulle paigaldati MONARC ling.Jaanuari algul lõpetasin beebipillide-TRI-REGOL võtmise,mis kestis vaid ühe kuu.Ka vahekorras olin viimati jaanuari keskel.Teisel veebruaril algasid päevad,3,4,5 veebruar päevad puudusid ja algasid uuesti 6-dal ja kestsid 5 päeva.Tavaliselt oli intervall 27 päeva,alati.Nüüd pole aga veel isegi tunde märke,et algaks.Kas süüdi op. või pillid või hoopis rasedus?Ja veel üks küsimus:millal tohin spiraali lasta panna ning millal tohin alustada sex-iga? Ette tänades- Krista

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Krista ! Tõenäoliselt on m.tsükli häired tingitud Tri-regoli lõpetamisest.Spiraali võite lasta paigaldada juba järgmise menstruatsiooni ajal.Sugueluga võite alustada juba täna,aga kuna menstruatsioonitsükkel on praegu ebaregulaarne,siis vältimaks soovimatut rasedust soovitan kasutada kondoomi. Edu soovides,Maie Väli