munasarjapöletik 17.03.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Millega löpeb munasarjapöletiku pikemaajaline ravimata jätmine?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Kui munasarja põletikku ei ravita välja siis võib tekkida lastetus. Sageli kahjustuvad munajuhad ja teil võib tulla probleem rasestumisega. Kahjustuse ulatus oleneb põletiku tugevusest ja tekitajast. Kindlasti saab ka munajuha kahjustuse korral ravida tulemuslikult kuid kahjuks mitte alati.