menstruaaltsükli häire 16.03.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on menstruaaltsükli häire (4 kuud), olen korduvalt käinud arsti juures ja võtnud ka menstruatsiooni esile kutsuvaid tablette, kuid tulemusteta. Milles võib üldse olla viga? Kas nii suures vahes on miidagi ohtlikku, näiteks lastetus vms. või on menstruatsiooni esile kutsuvaid tabelette mitmesuguse toimega ja mulle just välja kirjutatud tablett ei mõjunud näiteks?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Menstruatsioontsükli häire põhjuseks on kõige sagedasemalt hormonaalsed nihked. Lihtsama nihke korral reeglina menstruatsioon tuleb peale menstruatsiooni esile kutsuvaid tablette.

Tõenäoliselt anti teile kollaskeha tablette testina. Kui menstruatsiooni ei tule nende järgselt, tuleks teha hormoonuuringud ja siis alustada raviga. Milles on põhjus ma ei oska ilma hormoonanalüüsideta öelda ja ka lastetuse kohta on praegu raske öelda.