Seksuaalelu mõju tervisele 29.08.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 36a. naine. Alustasin tihedat suguelu peale 3a. "puhkepausi" uue mehega.

Olen natuke ülekaaluline, opereeritud (munasarjad ja emakas eemaldati 10a. tagasi kasvaja diagnoosi tõttu), kilpnäärmes avastati hiljuti tsüstid. Ehkki enesetunne on valdavalt hea ja seks äärmiselt nauditav, on peale vahekorda ebameeldiva lõhnaga voolus, sisemine paistetus ja "süda paha" teinud mind murelikuks - kas tegemist võib olla põletikuga või lihtsalt reaktsiooniga (liigne seks?).

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Pikka aega on arutletud,milline seos on emaka eemaldamisel suguelus ilmnevate probleemidega.On üsna selge,et suguelu peab jätkama ja ei tohi olla tarbetut seksihirmu.Kuna kurdate peale vahekorda ebameeldiva lõhnaga vooluse üle,esineb Teil ilmselt bakteriaalne vaginoos,mis teisisõnu tähendab muutust tupe mikroflooras.Normaalne laktobatsillfloora on asendatud põhiliselt anaeroobsete mikroobide poolt moodustatud mikroflooraga. Bakteriaalse vaginoosi tüüpiline kaebus on halvalõhnaline (vänge,kalalõhnaline)ja normaalsest tugevam voolus.See ei ole suguhaigus ja piisab kui Te kasutate lokaalselt 2%klindamütsiinsalvi või metronidasooltupekuulikesi.Need on küll retseptiravimid,kuid paluge oma perearsti need välja kirjutada.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Päevade edasi lükkamine

Tere! Olen 18.a neiu ja olen kasutanud peaaegu aasta juba Logesti pille. Võtsin eelmised 21 tabletti ära, kuid 7 päevast pausi vahele ei tahtnud teha, sest ilmad on ilusad ja arvatavasti nii ilusaid ilmu ...

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere Tiina!
Suvi on tõesti ilus aeg ja kes siis ikka menstrueerida tahab! Võin Teile rahus öelda, et võite selle lehe võtta lõpuni, teha pausi - otsustage ise ilma ja kõige muu määrava järgi, tervisele ...

Loe edasi

tupeseen ja suitsetamine

Tere!Olen lugenud,et suitsetamine mõjutab tupeseent.

(Mul on seenega probleeme,vähem küll,kui varem).

Aga kas ka suitsetajatega ühes ruumis viibimine?

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Tere Neiu 20!

Suitsetamisel on palju negatiivseid toimeid tervisele. Kindlasti vähendab suitsetamine immuunsust, mis soodustab haigustekitajate arengut.

Ka suitsuseguse õhu sissehingamisel ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi