üleminekuaastad 24.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Olen 51 a. vana.Panin 2000 a.jaanuaris hormoonspiraali,nüüd paar kuud tagasi võtsin selle välja.Kasutan juba aasta Premelle 0,625/5mg tablette üks kord päevas.Kuna võtsin spiraali välja ,kardan,et on võimalus rasestuda.Mensa jäi paar kuud peale spiraali panemist ära,nüüd,kui välja võeti,siis määris paar - kolm päeva,rohkem pole määrinud.Kas on vaja hirmu tunda,et on võimalus rasestuda,kui mensat pole olnud 4 aastat?Kui jah,siis palun,kuidas sellest kõige parem oleks hoiduda?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Ei ole vaja hirmu tunda! EDu soovides,Maie Väli