seene ravi 31.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Pärast pikka antibiootikumiravi, tekkis mul tupeseen. Arst kirjutas raviks Gyno-Pevarly 150 ja ravi kestab praegu. Tahaksin teada, kui tõenäoline on, et seen ravile ei allu või uuesti tekib? Kuna õige pea sõidan mõneks ajaks välismaale, siis kas käsimüügist on saada mingeid ravimeid, mida igaks juhuks kaasa osta, millest häda korral abi saaks.
Kairi

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere, Kairi!
Väga sageli tekib peale antibiootikumidega ravi tupeseen. Üldjuhul on piisav siis ravi tupekuulidega ja probleem ei pruugi enam korduda.
Organismi vastupanuvõime langus kas haigusest või stressist võib tulevikus soodustada seeninfektsiooni tekkimist.
Apteegis on ilma retseptita saadaval praegu Femigeel, mida siis võiks kiireks probleemi leevendamiseks kasutada.