päevi pole 23.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! probleem järgmine. Lõpetasin kaks kuud tabasi triminuleti võtmse (olin kasutanud u 5 aastat). Esimesed päevad peale seda olid õigel ajal, aga neist on nüüd möödas juba kuus nädalat. (Enne rasestusvastaste tablettidega alustamist olid päevad muidugi ka ebaregulaarsed.) Alakõhus on ka kuidagi suruv tunne. Rase ei tohiks olla. Kas mul on põhjust muretsemiseks või on see normaalne?
Tänan ette!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! See on üsna loomulik organismi vastusreaktsioon pikaajalisele pillide võtmisele.Ligikaudu kuus kuud võib Teil niisugune olukord kesta.Mina soovitasin Teil siiski ka oma günekoloogi vastuvõtule minna.Edu soovides,Maie Väli