Võimalikud ohud keisrilõike järgse raseduse korral 23.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lugupeetud Dr. Kadastik,
pöördusin Teie poole küsimusega korporaalse keisrilõike kohta. Vastus mille andsite taastas minus lootuse. Kuid samas kerkis ka mitmeid uusi küsimusi; kas oskate kogemuste põhjal öelda kui suur on risk, et rasedust ei kanta lõpuni ja kui suur on oht (tõenäosus)emaka rebendile ? Või teistpidi, kui suur on tõenäosus, et kõik hästi läheb ?
Oma arst arvas, et piisab aastasest vahest enne kui uuesti planeerida või peaks vahe olema suurem?
Ette tänades ja meeldivaid jõule soovides
Anneli

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere ! Aasta on piisav aeg. Risk komplikatsiooniks on väike, kuna tänapäeva õmblusmaterjal on parem, ning arm on tugevam. Samas oleneb kõik lapse suurusest ja teie kudedest. Protsenti on väga raske välja tuua .Kirjanduse andmetel 3-5%. Dr Kadastik