abort 19.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

5 aastat tagasi (olin siis 16) jäin rasedaks. Kuna rasedus oli soovimatu (kondoomiga kaitstud, kuid ebaõnnestunult), kool oli pooleli ning noormees "lõi põnnama", siis ema tahtis, et teeksin aborti. Olin noor ja loll ja hirmunud ning tegin seda......nüüd kahetsen ja mul on tervisega probleeme.
Enne aborti mul mingeid proove ei tehtud VÕI??? -veenist võeti verd - kas sellest saadi kõik vajalikud proovid tehtud? Tupest proove ei võetud.
Igatahes peale aborti oli kõik korras, kontrollis kohe lähiajal ei käinud, sest arst mind selle vajlikkusest ei informeerinud ja kahjuks ise ma ka seda ei teadnud.Ja kuna tervis oli korras, polnud ka vajadust.

Nüüd 1,5 aastat tagasi hakkasid mul alakõhus tekkima valud (seega 3,5 aastat peale aborti)- vasakul poolel. Suures hirmus läksin kohe naiste arsti juurde. Ultraheli midagi halba ei näidanud. tegin veel kõiksugu proove ja käisn korduvalt ultrahelis, ei miskit. Uriiniproov aj näpu otsast vereproov mingit põletikku ei näidanud. Kuid põiega on probleeme küll. Nüüd tehti mul elus esimest korda tupest proove ja leiti, et mul on uroplasme positiivne.
Kas see võib olla ka valude põhjus alakõhus? Valud on suht tihti, torkivad, tunda vaid vasakul pool, kannikas ja ka alaseljas ka vahest.

Soovime oma elukaaslasega last saada. Augustis lõpetasin femodeni võtmise, seni pole rasedaks jäänud. Nüüd selle uroplasma puhul sel kuul ma ei proovigi, kuid suures pabinas tahaks küsida, kas on võimalik kuidagi kindlaks teha - EGA MUL POLE MINGEID TÜSISTUSI ABORDIST, MIS MIND NÜÜD RASESTUMAST TAKISTAVAD?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Ureaplasma on üks kuse-suguelundite põletike tekitajatest. Sagedamini põhjustab ureaplasma just põiepõletikke. Kaebuste esinemisel tuleb teha ravi mõlemale partnerile. Peale ravi lõppu tuleb teha ka kordusanalüüsid.
Tõenäosus, et abordi järel on tekkinud tüsistusi, mis võiks takistada rasestumist, on väga väike. Kui aasta jooksul rasedust ei teki, tuleb teha täiendavaid uuringuid, eelkõige munajuhade läbitavuse kontroll (laparoskoopia). Kuna olete rasestumist planeerinud alles paar kuud, pole muretsemiseks küll veel põhjust.
dr.Katrin Seemen

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

abort!

olen rase 6-ndat nädalat ja abort tehakse tabletiga! arst ei küsinud, kas kirurgilist või tabletiga, kuid siiski kumb variant oleks ohutum! saan aru, et antakse 2 tabletti aga kas peale esimest tabletti ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Medikamentoosne abort on enam soovitav sünnitamata naistele. Patsient peab olema koostööaldis ja saama ravi käigust aru, käima korduvalt kontrollis.
Peab arvestama sellega, ...

Loe edasi

abort

tere,
tahaksin teada, kui paöju maksab tartus abort?
tänan ja ilusaid pühi teile

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tartu Naistekliinikus maksab abort 415.EEki kui haigekassa kehtib.DR Kadastik

Loe edasi

Raseduse ajal ilmuv haigus

Kui ohtlik on emakakaelapõletik raseduse algfaasis ? Abort on hirmus, mida kardan hirmsasti. Millliseid ravimeid tarvitada emakakaelapõletiku puhul?

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Emakakaela põletiku ravi sõltub põletikutekitajast. Raseduse ajal avastatud põletikku ravitakse samuti vastavalt põhjusele. Ravimata jäänud põletik võib olla enneaegse sünnituase põhjustajaks.
Loe edasiVaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi