miks te soovitate rasedustesti teha? 04.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
mul on üks küsimus. Miks te soovitate küsijal* rasedustesti teha?

*(Olen 23, kasutan antibeebipille, kuid päevad lähevad aina hullemaks ja valulikumaks.
Hetkel on juba nii, et on peaaegu võimatu olla. (15. aastasest peale on mul olnud mens. valulikud, aga nüüdsed valud on erinevad.)
Valud on hetkel kestnud umbes 3-4 päeva.
Terve kõht tundub valus ja tihti lööb kõhtu ja pärasoole piirkonda väga terav ja kannatamatu valu. Sellega kaasneb vahel iiveldus ja nagu tahaks silme eest mustaks minna.
Enne on selline valu olnud ainult mens esimesel päeval (iga kuu), nüüd aga kestab edasi (3-4 päeva).
Tunnen, et ei suuda enam kannatada.
Oma arst kirjutab sellise kirjelduse peale ainult küünlaid pärasoolde valu leevenduseks)* 04-12-2003

Kati

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Kati!
...et lülitada diferentsiaaldiagnostiliselt välja rasedus ja emakaväline rasedus.